Klub Sportowy „Szreniawa”

To domena promocji określonych wzorców postępowania i wartości. Popieranie kultury fizycznej, rozwoju młodych osób, ich pasji i talentów to jedna z dziedzin działalności Fundacji Książąt Lubomirskich. Organizacja zdecydowała się na wsparcie Klubu Sportowego „Szreniawa” z Nowego Wiśnicza. Przekazane pieniądze zostały przeznaczone na potrzeby drużyny piłkarskiej grającej w III lidze w grupie małopolsko – świętokrzyskiej.

Wsparcie udzielone dla klubu piłkarskiego stanowi początek działalności Fundacji w dziedzinie sportu. Rozpoczęty projekt ma na celu wspieranie pasji i talentów młodych osób. Ich chęć i praca przekłada się na promocję zdrowego trybu życia, aktywnego spędzania wolnego czasu. Pokazuje wartości takie jak uczciwa rywalizacja, promocja miasta, praca zespołowa, braterstwo i wzajemne wsparcie.

Projekt ma promować określone, wyżej wymienione postawy i wartości. Są one uniwersalne, ważne dla całego społeczeństwa, dlatego władze Fundacji uznały je za warte wspierania. W chwili obecnej jest to wsparcie finansowe. Istnienie wybranego klubu od 1946 roku i wielość drużyn pokazuje, że klub doskonale radzi sobie na polu organizacyjnym. Brakuje natomiast środków na realizację niektórych planowanych zadań. Temu służy wsparcie udzielone przez Fundację.