Władze fundacji

Jan Lubomirski – Lanckoroński – Prezes Fundacji Książąt Lubomirskich, członek Rady Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Urodzony 22 marca 1978 roku w Krakowie. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po aplikacji został radcą prawnym. Naukę kontynuował za granicą, w London School of Economics oraz University of Navarra w Barcelonie we współpracy z Uniwersytetem Harvarda, gdzie ukończył Advanced Management Program (AMP). Kształcił się również w zawodzie doradcy i maklera giełdowego oraz zarządcy nieruchomości. Płynnie zna języki niemiecki, angielski, włoski, francuski i rosyjski. Pierwsze, wieloaspektowe, doświadczenia w pracy zdobywał zarządzając kompleksem nieruchomości miejskich w Krakowie, następnie przy projektowaniu osiedli mieszkaniowych w Poznaniu. Następnie pracował w kancelariach Deweley & Ballantine, w City w Londynie i kancelariach Wierciński, Kwieciński, Baehr, i Wardyński i Wspólnicy.

Przez wiele lat mieszkał w Poznaniu, Krakowie i Londynie. Obecnie wraz z rodziną zamieszkuje na stałe w Warszawie, choć często spędza czas w podróżach służbowych po całej Europie. Starannie wykształcony, od wielu lat zajmuje się działalnością developerską w ścisłych centrach największych polskich miast, jest prezesem spółki Euro Invest oraz grupy Landeskrone.

Od wczesnej młodości kontynuuje tradycje rodzinne związane z działalnością charytatywną, wzorując się na pracach swojego Ojca oraz czerpiąc przykłady z bogatej historii rodziny. Szczególnie angażuje się w przedsięwzięcia związane z historią rodzinnych miejscowości oraz inicjatywami młodzieżowymi. Należy do wielu organizacji kulturalnych i dobroczynnych, takich jak Polski Związek Ziemiański. Był organizatorem dwóch bali charytatywnych w Wiśniczu. Dzięki funduszom zebranym podczas pierwszego balu wsparcie otrzymał Polski Związek Kawalerów Maltańskich, który przeznaczył je na ośrodek dla dzieci z porażeniem mózgowym. Pokłosiem drugiego był zakup tomografu komputerowego za pół miliona złotych do wykrywania nowotworów u dzieci, darowanego szpitalowi w Krakowie – Prokocimiu.

Jan Lubomirski – Lanckoroński wspiera młodzież studiującą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Poprzez Fundację finansuje zakup sprzętu komputerowego dla szkół w małych miejscowościach. Pierwszym tego typu zrealizowanym projektem jest pracownia w rodowej miejscowości Lubomirskich – Wiśniczu.

Aktywnie wspiera restaurację wiśnickiego zamku i realizuje na jego terenie różne wydarzenia, takie jak bale charytatywne, przyjęcia rodzinne, promuje Wiśnicz na terenie całej Europy. W ramach Fundacji udziela wsparcia finansowego Klubowi Sportowemu „Szreniawa” i lokalnemu stowarzyszeniu TOTUM AB ALTO. Zdecydował się również na wsparcie odbudowy kościoła barokowego na terenie klasztoru karmelitów bosych. Kolejnym projektem będzie przeniesienie pracującej tam obecnie placówki penitencjarnej oraz stworzenie punktu konsultacyjnego dla ofiar poszkodowanych z powodu przemocy w rodzinie w Łodzi.

Więcej informacji pod adresem www.janlubomirski.pl