Plac zabaw

Fundacja Książąt Lubomirskich swoją szczególną troską otacza dzieci. W miarę możliwości stara się dbać już o te najmłodsze, rozpoczynające swoją edukację w przedszkolu. Władze organizacji uważają za swój obowiązek wsparcie tych, którzy nie mogą pomóc sobie sami. Są to właśnie dzieci.

Mając na uwadze powyższe założenia, władze Fundacji zdecydowały się na wsparcie jednego z warszawskich przedszkoli. Fundacja wynajmuje jeden ze swoich lokali i dzierżawi teren przylegający do niego. Na działce urządziła bezpieczny i nowoczesny plac zabaw. Ufundowała sprzęt, który został tam zamontowany. Plac zabaw spełnia najwyższe standardy, dzięki czemu jest miejscem przyjaznym dla maluchów. Poprzez zabawę najmłodsi podopieczni Fundacji uczą się zachowań społecznych, współpracy w grupach, odpowiedzialnego postępowania.

Dla przedszkola Fundacja przekazuje zabawki edukacyjne. Dzięki temu placówka jest bardzo dobrze wyposażona. Dzieci mogą korzystać z nowych zabawek, które pozwalają im poznawać świat, zdobywać wiedzę, rozwijać wyobraźnię i kształcić nowe umiejętności. Zadowoleni są rodzice, którzy widzą, że ich pociechy pozostają w miejscu bezpiecznym i przyjaznym dzieciom. Zakup zabawek ma charakter ciągły.

Opieka nad najmłodszymi stanowiła zawsze przedmiot szczególnej troski rodziny Lubomirskich. Przedstawiciele rodu fundowali ochronki dla dzieci, przyjmowali pod swoją opiekę sieroty. Niejednokrotnie finansowały nie tylko ich pobyt na terenie swoich posiadłości, ale również podstawową edukację. Fundacja kontynuuje te tradycje wspomagając warszawskie przedszkole.

Jest to pierwsze warszawskie przedszkole, które Fundacja wspiera. Współpraca między obydwu organizacjami jest sukcesem dzieci uczęszczających do opisywanego przedszkola.