Prezes Fundacji Książąt Lubomirskich zasiądzie w Radzie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Jan Lubomirski-Lanckoroński, prezes Fundacji Książąt Lubomirskich został powołany w skład Rady Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Tę zaszczytną funkcję powierzył mu swym zarządzeniem prof. dr hab. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Głównym zadaniem Rady Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie jest nadzorowanie wypełniania przez muzeum zadań w zakresie powinności „wobec zbiorów i społeczeństwa”. W wymiarze praktycznym Rada Muzeum przede wszystkim ocenia roczne sprawozdanie z działalności instytucji i opiniuje roczny plan jej działań.

W Piątej Kadencji w latach 2016-2020 w Radzie Muzeum zasiądą również m.in. Grażyna Ignaczak-Bandych – dyrektor Generalny Kancelarii Prezydenta RP, Wit Karol Wojtowicz – dyrektor Muzeum-Zamku w Łańcucie, prof. dr hab. Juliusz Antoni Chrościcki z Instytutu Historii Sztuki UW oraz Komitetu Nauk o Sztuce PAN, czy dr Elżbieta Hibner – prezes Instytutu Przestrzeni Obywatelskiej Pro Publico Bono.

Pierwsze spotkanie Rady zaplanowane jest na wiosnę 2016 r.