40 000 złotych przekazane na remont kościoła w Kamieńcu

Fundacja Książąt Lubomirskich współfinansuje remont kościoła barokowego, który znajduje się w Kamieńcu koło Iławy. Fundacja dotychczas przekazała już 40 000 złotych na ten cel.

Obiekt powstał w 1716 roku i początkowo służył kalwinistom. Parafia rzymsko - katolicka pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Świata powstała tu w 1957 roku. Kościół ma dwa prospekty organowe, zaś pod zakrystią znajduje się krypta.

To drugi kościół barokowy, którego remont współfinansuje Fundacja. Jan Lubomirski od wielu lat wspiera też remont kościoła w rodzinnym mieście - Wiśniczu. Obydwa kościoły mają podobną konstrukcję i stanowią cenna zabytki architektury sakralnej na ziemiach polskich.