PORTRET KSIĘCIA ZDZISŁAWA LUBOMIRSKIEGO W MUZEUM UTRACONYM

Jan Lubomirski-Lanckoroński, prezes Fundacji Książąt Lubomirskich wziął udział w nagraniu na temat słynnego portretu księcia regenta Zdzisława Lubomirskiego pędzla Stanisława Lentza. Było to dzieło wybitne, pełne napięcia, sprzeczności i symboli.

Audycja odbyła się w ramach projektu „Muzeum Utracone", który ma na celu badanie i informowanie o skali zniszczeń i grabieży polskiej sztuki podczas II wojny światowej. Biorą w nim udział znane i cenione osoby, np. Hanna Wróblewska - Dyrektor Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, Radosław Zawrotniak – srebrny medalista z Pekinu, Krzysztof Piasecki – satyryk i dziennikach.

Zapraszamy do obejrzenia materiału ( klik ).