Dar Fundacji Książąt Lubomirskich

Fundacja Książąt Lubomirskich oficjalnie przekazała ambulans na ręce Władz Szpitala Powiatowego w Bochni. Wydarzenie odbyło się 27 grudnia 2012 roku na dziedzińcu przed placówką.

Wśród zaproszonych gości pojawili się m. in. Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński, Starosta Bocheński Jacek Pająk oraz Burmistrz Nowego Wiśnicza Stanisław Gaworczyk.

Podarowany pojazd to ambulans transportowy, wykonany na bazie samochodu marki volkswagen transporter furgon z silnikiem 2.0 TDI i napędem na 4 koła. Dodatkowo wyposażony został m.in. w światła przeciwmgielne, alarm antywłamaniowy, lusterka regulowane elektrycznie, centralny zamek, wysoki dach, klimatyzacje, dogrzewacz, radio oraz dodatkowy akumulator.

Środki na zakup zostały zebrana podczas Balu Charytatywnego, który odbył się na Zamku w Wiśniczu z okazji 10. rocznicy ślubu Jana Lubomirskiego – Lanckorońskiego z Dominiką Kulczyk – Lubomirską.

Pytani przez rodzinę, przyjaciół, znajomych, o to co chcielibyśmy dostać uświadomiliśmy sobie, że dużo większą przyjemność sprawiłoby nam to gdybyśmy dali, a nie dostali. Tym sposobem uznaliśmy, że w ramach prezentu poprosimy gości, żeby zamiast prezentować coś nam, wspólnie z nami sprezentowali innym coś co może się innym bardzo przydać. Akurat karetka jest czymś takim co - daj Boże - będzie służyło przez wiele lat, wielu ludziom - mówi Dominika Kulczyk-Lubomirska.