Obchody Święta Niepodległości w 2017 roku

Prezes Fundacji Książąt Lubomirskich Jan Lubomirski - Lanckoroński wraz z narzeczoną Heleną Mańkowską 11 listopada uczestniczyli w uroczystych obchodach Święta Niepodległości.

Centralne uroczystości miały miejsce na placu Piłsudskiego w Warszawie. Odbył się przegląd wojsk, apel pamięci, uroczysta zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz okolicznościowe przemówienia. W ceremonii uczestniczyły najważniejsze osoby w Polsce m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło oraz szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Inne przepiękne wydarzenie, tym razem muzyczne miało miejsce wieczorem w Świątyni Opatrzności Bożej. „Msza F-Dur” Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego, została zaprezentowana w nowym opracowaniu Macieja Jabłońskiego i Sebastiana Perłowskiego. W wykonaniu wybitnych artystów polskich takich jak: Iwona Socha, Małgorzata Walewska, Andrzej Lampert i Przemysław Firek, a także Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, Chór Artos im. Skoraczewskiego, Chór Polskiego Radia oraz Górecki Chamber Choir.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Metropolity Warszawskiego Kardynała Kazimierza Nycza oraz Centrum Opatrzności Bożej. Organizatorem koncertu był Przemysław Firek, prezes Instytutu Promocji Kultury Polskiej, który postanowił nadać nowe życie dziełu stryjecznego prawnuka ostatniego króla Polski. Na koncercie obecni byli m.in. Kardynał Kazimierz Nycz jak i premier Piotr Gliński.