Od 10 listopada 2017 roku, w Boguchwale jest ulica Teodora Lubomirskiego!

W zeszły piątek miało miejsce uroczyste nadanie imienia Teodora Lubomirskiego jednej z głównych arterii miasta.

Opatrzenie nazwą ulicy było połączone z obchodami 99 rocznicy odzyskania niepodległości. W ceremonii brała udział przedstawicielka Fundacji Książąt Lubomirskich, która uczestniczyła m.in. w gali z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w SP im. gen. Stanisława Maczka, oprowadzaniu po najpiękniejszych zakątkach miasta, Mszy Świętej oraz uroczystym odsłonięciu tablicy z nazwą nowego patrona. Teodor Lubomirski jest postacią niezwykle zasłużoną dla Boguchwały.

To z jego inicjatywy wieś nazywana Pietraszówką zyskała prawa miejskie oraz zmieniła nazwę na Boguchwała. Książe upodobał sobie to miejsce tak bardzo, że wybudował piękny, późnobarokowy pałac, który mimo, że nie zachował się w oryginalnym kształcie, do dzisiaj jest ozdobą miasta. Również Teodorowi Lubomirskiemu zawdzięczamy pierwszy, murowany kościół w Boguchwale pod wezwaniem św. Stanisława.