Ice Bucket Challenge

Prezes Fundacji, Jan Lubomirski-Lanckoroński, przyjął nominację Pani marszałek województwa lubuskiego, Elżbiety Polak i zgodził się na wsparcie finansowe. Środki będą przekazane na konto Stowarzyszenia Dignitas Dolentium z Nowego Targu, które w Polsce pomaga chorym na stwardnienie zanikowe boczne.

Wszystko w ramach informowania i pomocy dla chorych na ALS. Jest to stwardnienie zanikowe boczne – nieuleczalna choroba, która polega na zanikaniu komórek nerwowych, co prowadzi do niedowładu mięśni. W akcji wzięło udział wiele znanych osób, m. in. Bill Gates, Agnieszka Radwańska, Anna Czartoryska, Jurek Owsiak.

W ramach przysługującego przywileju, Jan Lubomirski Lanckoroński, nominował 3 kolejne osoby do przystąpienia do zabawy: aktorkę i piosenkarkę Alicję Bachledę Curuś, wiceburmistrz Lubniewic Katarzynę Szczepańską i marszałka województwa małopolskiego Marka Sowę.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku

Więcej informacji nt. stwardnienia bocznego zanikowego znajdą Państwo na stronie:  http://mnd.pl/