Jasełka w szkole podstawowej w Kamieńcu

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla nas Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.

Co roku baśniowo przystrojona choinka, suto zastawiony stół, w tle przepiękne polskie kolędy tworzą swój niepowtarzalny klimat. To naprawdę wspaniałe chwile, które po latach stają się cennym wspomnieniem. Każdy z nas przechowuje w pamięci własny, najpiękniejszy  obraz Świąt.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kamieńcu także zapragnęli godnie uczcić te święta Bożego Narodzenia. Już kolejny raz przygotowali dla swych pedagogów oraz zaproszonych gości w tym Dominiki Kulczyk - Lubomirskiej i Jana Lubomirskiego – Lanckorońskiego oryginalne Jasełka wykonane pod kierunkiem J. Klimek oraz A. Siecińskiej. Tegoroczne widowisko odbyło się 20 grudnia w szkole podstawowej w Kamieńcu.

Występy zaprezentowane przez najmłodszych wprowadził uczestników spotkania w prawdziwie świąteczną nastrój. Mądre słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na nie.

Po części artystycznej Pan dyrektor Tadeusz Kuskowski podziękował młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie interesującej akademii. Pan dyrektor nie zapomniała także o ciepłych słowach i życzeniach, które skierowała do zaproszonych gości i oczywiście uczniów z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

W końcowej części spotkania książę Jan Lubomirski podziękował także za serdeczne przywitanie w progach szkoły, jednocześnie wyraził chęć współpracy ze szkołą. Prezes Fundacji wraz z Małżonką uroczyście wręczyli dzieciom prezenty. Ku wielkiemu zadowoleniu i szczerej radości najmłodszych, podarunki okazały się wartościowe i nietuzinkowe. Podczas wręczania prezentów odbył się kiermasz pięknych i oryginalnych ozdób bożonarodzeniowych.