Oficjalne spotkanie Kapituły stypendium im. Księcia Aleksandra Lubomirskiego 29.11.2012

Dnia 29 listopada 2012 roku o godzinie 12.30 w Sali Muzeum w Budynku Głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbyło się po raz trzeci posiedzenie Kapituły Stypendium im. księcia Alexandra Lubomirskiego.

Stypendium przyznawane jest niezależnie od stypendiów przyznawanych przez Uczelnię w ramach funduszu pomocy materialnej dla studentów.

W skład Kapituły wchodzi wiele znamienitych osób. W posiedzeniu uczestniczyli między innymi Fundator Fundacji Książąt Lubomirskich – książę Stanisław Lubomirski-Lanckoroński, Jego Magnificencja Rektor UEK - prof. dr hab. inż. Andrzej Chochół, prof. UEK dr hab. Krzysztof Surówka, prof. dr hab. inż. Zygmunt Kolenda, prof. UEK dr hab. Jan Szpak, prof. dr hab. Jadwiga Szostak – Kot, prof. dr hab. Adam Stabryła oraz Zuzanna Zapiórkowska – przedstawiciel Parlamentu Europejskiego. Podczas tegorocznych obrad na stanowisko przewodniczącego Kapituły został powołany prof. UEK dr hab. Krzysztof Surówka.

Kapituła łącznie wypłaci 24 stypendia - 12 kontynuowanych i 12 nowo przyznanych (wybranych z ponad 45 zgłoszeń).

Stypendyści dofinansowywani przez Fundację Książąt Lubomirskich są następujący:

Olha Hnatyszak - urodzona i zamieszkała w Starym Samborze, studentka IV roku stacjonarnych studiów pierwszego stopnia na kierunku Towaroznawstwo,

Nazar Holowchaka - urodzonego i zamieszkałego w Stryju, studenta II roku stacjonarnych studiów pierwszego stopnia na kierunku Finanse i Rachunkowść,

W tym roku do grona dwóch wyżej wymienionych osób dołączy Maryna Abdurakhmanava urodzona w Taszkiencie, zamieszała w Pińsku, studentka I roku studiów stacjonarnych na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Wszyscy wymienieni posiadają Kartę Polaka.